Szukaj na tym blogu

3

Antypropaganda

sobota, stycznia 27, 2007W ramach walki politycznej, czyli kontynuując poprzedni wpis, przedstawiam Wam ciekawy przykład antypisowskiej propagandy. Przy okazji możecie zobaczyć, jak domowymi, remiksowymi metodami skonstruować silny, polityczny komunikat medialny. A zmiksowano piosenkę Rammstein "Ich will" z fragmentami wystąpień braci Kaczyńskich. Oczywiście, jeśli chcecie możecie odebrać krytycznie, ja jednak w tej chwili z kogoś, kto starał się być w miarę neutralny w politycznej debacie, zamieniam się w radykalnego antypisowca. Homogniczność kulturowa i pisowska "wola mocy" nie przypadły mi do gustu, a hasła odnawiania kraju, przeprowadzane pod zmienioną nazwą- z RP 3.0 na RP 4.0, za bardzo przypominają mi zmiany Republiki Weimarskiej w III Rzeszę.

Ostrzegam, że film prawdopodobnie narusza prawa autorskie przynajmniej kilku osób, chociaż nie jestem pewien, czy w większości przypadków nie jest to dozwolony użytek.

Tag: ,
Creative Commons License
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 2.5 Polska.

3 Responses to "Antypropaganda"

Unknown Says:

komunikat rzeczywiście silny i jednoznaczny. Ciekawie też pokazuje, jak w ostatnim czasie - za sprawą podsycanej przez PiS ideologicznej polaryzacji (solidarni vs. liberalni)- ewoluował polski internet, stając się coraz istotniejszym obszarem politycznej walki. Jeszcze trochę, a skroci się dystans między nami a USA, gdzie blogosfera jest bardzo rozpolitykowana.

GDS Says:

Ja jestem za rozpolitykowaniem. na dobrą sprawę wszystko jest polityczne, nawet architektura sieci. i chociaż kiedyś chciałem zgrywać neutralnego naukowca- niektórzy medio-blogerzy tak robią- to jako pedagog wręcz muszę mieć konkretne polityczne poglądy. Bo edukacja nie opiera się tylko na psychologii i socjologii, ale na dobrą sprawę głównie na ideologiach politycznych.

Anonimowy Says:

ale wyglad strony bardzo podobny do winterson.com