Szukaj na tym blogu

3

Kulturotwórcza Funkcja Gier

piątek, września 09, 2005

W dniach 19-20 listopada w Poznaniu odbędzie się konferencja "Kulturotwórcza funkcja gier. Gra jako medium, tekst i rytuał". Zapowiada się ciekawie. W związku ze zwiększonym zainteresowaniem konferencją, organizatorzy przedłużyli termin nadsyłania abstraktów do 20 października. Konferencji przyświeca motto:

Zabawa jest wielkością daną kulturze, egzystującą przed samą kulturą, towarzyszącą jej i przenikającą ją od samego początku.

Johan Huizinga Homo ludens


Istotny jest fakt, że konferencja będzie miała charakter interdyscyplinarny, a organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału językoznawców, glottodydaktyków, literaturoznawców, historyków, filozofów, antropologów i teoretyków kultury, socjologów, psychologów, pedagogów, a także przedstawicieli nauk ścisłych. Myślę, że istotny jest fakt, że nareszcie polscy naukowcy zainteresowani grami spotkają się w jednym miejscu.

Opłata dla studentów wynosi 20zł, pozostałe osoby wpłacają 100zł.

3 Responses to "Kulturotwórcza Funkcja Gier"

Unknown Says:

Czy konferencja ma - lub - będzie miała odsłonę internetową? Warto byłoby w ten sposob zapoznać się z choćby z niektórymi tekstami/wystąpieniami. Z Wrocławia do Poznania blisko, ale czy znajdzie człowiek czas? Zabawa zabawą, a tu trzeba orać, by żyć ;)
Pozdrawiam

GDS Says:

Gotowe teksty mają być przesłane do połowy grudnia i jeśli coś się pojawi, to dopiero pod koniec roku. Ale planowana jest drukowana, recenzowana publikacja więc coś na pewno z konferencji zostanie. Ja się wybieram, chociaż z Gdańska mam chyba dalej niż z Wrocławia. Ale to część mojego "orania". Pozdro.

Unknown Says:

dzięki za szczegóły.By the way, jedną z "gierek" (trywializując)mam od dziś u siebie. Taki mały "dupsik"..
pozdrawiam :)