Szukaj na tym blogu

2

liternet.pl

poniedziałek, listopada 28, 2005

Jakiś czas temu ruszył (po raz drugi) wortal liternet.pl, poświęcony liternetowi. Autorzy serwisu mówią o nowym sieciowym, refleksyjnym miejscu:

"Wortal liternet.pl jest pomyślany jako centralny serwis, gromadzący informacje związane z badaniami liternetowymi. Oprócz stale poszerzanego repozytorium tekstów i przeglądu najważniejszych wydarzeń ze świata liternetu udostępniamy między innymi słownik terminów liternetowych (wykorzystujący technologię Wiki i umożliwiający czytelnikom wprowadzanie zmian), otwartą mapę liternetu (katalog odnośników do polskich stron liternetowych), bazę bibliograficzną i forum dyskusyjne."

Na stronach słownik liternetu, który można modyfikować, katalog stron liternetowych i forum (bardzo na nie liczę, ponieważ po śmierci forum Techstów brakuje w polskiej przestrzeni forum o liternecie i hipertekście). Autorom życzę powodzenia i mam nadzieję, że będzie to obok Techstów istotne miejsce związane z sieciową literaturą i z hipertekstami, być może niekoniecznie literackimi. Mam też nadzieję, że nowy serwis będzie często aktualizowany. A jeśli mowa o Techstach- od redaktorów Magazynu Techsty wiem, że nowy numer wyjdzie prawdopodobnie w lutym. W nowym numerze będzie można przeczytać m.in. jeden z moich tekstów i jeden tekst przeze mnie przetłumaczony.

2 Responses to "liternet.pl"

Anonimowy Says:

Forum techstow zyje, odrodzilo sie, i czeka na forumowiczow!

GDS Says:

I ja również serdecznie zapraszam na forum, gdzie wróciły wszystkie posty i wszyscy dawni użytkownicy mogą się bez problemu zalogować.